50 – lecie

Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęła msza święta w intencji obecnych i byłych uczniów oraz pracowników.

W odświętnie przystrojonej szkole przybywających gości witali uczniowie i nauczyciele zapraszając do sali gimnastycznej, gdzie dzięki prezentacji multimedialnej można było się zapoznać z historią i dniem dzisiejszym naszej szkoły.

Kilka słów na ten temat powiedziała także pani dyrektor Eugenia Pudło w swoim wystąpieniu. Witając gości przypomniała krótko najważniejsze fakty z historii szkoły, sylwetki dyrektorów, pracowników oraz absolwentów, którzy w tych murach pozostawili cząstkę siebie. Następnie miała miejsce uroczysta akademia przygotowana przez panią Dorotę Kraszewską oraz panią Barbarę Strzodkę. Wystąpiła także zaproszona młodzież z grupy teatralnej z OPPnr 4. Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i obejrzeć specjalnie przygotowany na tę okazję przegląd najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata, które miały miejsce

w roku budowy naszej szkoły. Pełen radości i muzyki program artystyczny został gorąco przyjęty przez widzów długimi oklaskami, a zaproszeni goście w swoich wystąpieniach nie tylko składali życzenia z okazji jubileuszu, lecz również podkreślali, jak wiele talentów dostrzegli wśród młodzieży naszej szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na I piętro, gdzie zostały przygotowane wystawy, izba śląska z prawdziwą Ślązaczką, z którą szczególnie ksiądz biskup Jan Wieczorek znalazł wspólny język oraz pokój w stylu słodkich lat sześćdziesiątych, który wielu osobom pozwolił przenieść się w czasy młodości. Był czas na nieformalne rozmowy, wspomnienia i pożegnanie: Do następnego jubileuszu!

Zobacz galerię –>Jesteśmy na FacebookuBlog z języka angielskiegoKalendarz

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  Administracja

  • Zaloguj się