eTwinning

etw_certificate_173709_pl (1)-1etw_certificate_173709_pl (1)-2
etw_certificate_173709_pl (1)-3
etw_certificate_173709_pl (1)-4
etwinnig_iwona_2

etwinnig_iwona_18


IMG_20180124_131558W ubiegłą środę kl. 3a otrzymała list z Kłodzka od kolegów z kl. 4c
z pierwszym zadaniem do wykonania w ramach projektu. Uczniowie wykorzystując znajomość tabliczki mnożenia, rozkodowali imiona nowych znajomych i kilka informacji na temat ich zainteresowań. Było wiele emocji i radość z osiągniętego sukcesu.
Zobacz galerię –>


IMG_20171211_102053Klasa 3a bierze udział w programie eTwenning „Gry i zabawy logiczne z elementami kodowania”. Program polega na tworzeniu planszowych gier logicznych z elementami kodowania bez sprzętu. Np. domino matematyczne, logiczne labirynty, kodowanie z kubkami. W projekcie udział biorą udział uczniowie klas 3-4 SP. Etapy naszych działań to:
-poznajemy partnerów
– tworzymy gry w grupach
– spotkanie online wymiana pomysłów, doświadczeń
– wysyłanie gier i zadań stworzonych do partnerów
– rozwiązywanie zadań, granie w gry
– spotkanie online – podsumowanie działań

Pierwszy etap został rozpoczęty. Wysłaliśmy listy z życzeniami świątecznymi do szkół biorących udział w projekcie oraz zdjęcie naszej szkoły i garść informacji.
Zobacz galerię –>

e twinning_10_2017Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w kolejnym projekcie programu eTwinning. Projekt dotyczy znanych i cenionych Europejskich kobiet. Projekt nosi tytuł Very Important European Women ( VIEW) i bierze w nim udział 5 państw : Grecja, Włochy, Słowenia, Hiszpania i Polska. Projekt będzie trwał od października 2017 r. do maja 2018 r. i w tym czasie uczniowie wymienionych krajów stworzą logo projektu, wybiorą i zaprezentują ważną według nich kobiecą postać, napiszą kartki z mottem, nagrają filmik o jednej z kobiet zaprezentowanych w projekcie, przedstawią twórczość znanej polskiej piosenkarki oraz napiszą historyjkę, której bohaterką będzie kobieta. Uczniowie klasy 5a podjęli się wykonania powyższych zadań. O efektach ich prac będziemy informować na bieżąco.

twinning
Od 23 października 2014 r. bierzemy udział w kolejnym projekcie z partnerami z Republiki Czeskiej.
Tym razem projekt nosi tytuł TOWN (T – time travel, O – old stories, W – work together and N- new information).
Zadania, które będziemy realizować w tym roku szkolnym będą dotyczyły naszego miasta i jego przeszłości. Spróbujemy się podzielić z czeskimi uczniami naszą tradycją i kulturą, przybliżymy im zabrzańskie legendy, polskie zwyczaje, dawne stroje, i potrawy. Do realizacji projektu włączeni są uczniowie klas II i III uczęszczający na kółko z języka angielskiego prowadzone przez panią Annę Sojczyńską.

twin1

twin2


W kwietniu nasza szkoła zrealizowała jeden z projektów eTwinning p.t. ?Traditional Easter cards?, który polegał na przesłaniu sobie nawzajem tradycyjną drogą kartek z życzeniami świątecznymi z okazji Wielkanocy. Uczniowie klas młodszych oraz z klasy IV b wykonali samodzielnie kartki świąteczne i napisali po angielsku życzenia. Kartki zostały wysłane do naszych partnerów znajdujących się między innymi w Turcji, Rumunii, Słowacji, Irlandii, Macedonii, Chorwacji. Otrzymaliśmy również wielkanocne kartki, które zostały zaprezentowane na szkolnej gazetce. Obecnie raz ze Szkołą Podstawową w Republice Czeskiej bierzemy udział w kolejnym projekcie zatytułowanym ?Getting to know each other?, który będzie trwał przez miesiąc od dnia 09.05. i który ma polegać na wymianie listów pisanych w języku angielskim.

Listy w formie prezentacji będą przekazywane za pośrednictwem portalu eTwinning.

Tematyka poszczególnych listów jest następująca:

14.05. – I and my general information

21.05. – Funny faces (picture of our faces – painted and photographed)

28.05. – Our classroom and school (discriptions of our school)

04.06. – Our town (saying goodbye – some  pictures)

A czym jest program eTwinning?

Program eTwinning ? Europejska społeczność szkolna

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:

  1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, oprogramowania, aparatu cyfrowego, kamery czyli narzędzi akceptowanych przez uczniów i wzbudzających ich entuzjazm;
  2. Języki obce są konieczne do bezpośredniej komunikacji ze szkołą partnerską, a natychmiastowe korzystanie z wiadomości ?lekcyjnych? wywołuje radość uczniów i zwiększa ich motywację do nauki;
  3. Temat projektu jest związany z podstawą programową kilku dowolnych przedmiotów nauczanych w szkole, a nauka realizowana atrakcyjną metodą projektu edukacyjnego.

etwining


Ile do wakacji?
Pogoda Zabrze z serwisu

Jesteśmy na Facebooku


Zachęcamy rodziców do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na FB lub drogą mailową: sp18zabrze@wp.pl

Blog z języka angielskiegoKalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  Administracja

  • Zaloguj się