11 Październik 2019

Szanowni Dyrektorzy,
Nauczyciele, Pedagodzy
i Pracownicy Oświaty

Dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkowym świętem dla całej społeczności szkolnej. To czas gratulacji, podziękowań i refleksji.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że oświata stanowi sferę o wyjątkowym znaczeniu dla przyszłości naszego miasta. Mimo wielu ogólnopolskich zmian systemowych
w ostatnich latach w Zabrzu doprowadziliśmy do jej rozwoju. W naszym mieście edukacja jest bowiem priorytetem w działaniach samorządu. Corocznie przekazujemy znaczące środki z budżetu na poprawę jakości pracy nauczycieli oraz pozyskujemy fundusze
na szkolenia. Samorząd podejmuje też wiele istotnych działań od termomodernizacji obiektów poprzez rozbudowę bazy rekreacyjno-sportowej po zakup nowoczesnego wyposażenia. Dzięki temu warunki nauczania stają się coraz bardziej komfortowe.
W dniu Państwa święta proszę przyjąć również serdecznie podziękowanie
za włączenie się w organizację Skarbnikowych Godów. Dziękuję za obecność podczas tego przedsięwzięcia oraz za udział w świętowaniu urodzin miasta. Gratuluję młodzieży pomysłowości i kreatywności, zaś opiekunom – inspiracji, zachęty i pomocy w realizacji zamierzeń.
Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy i Pracownicy, dziękuję Wam
za o zaangażowanie, z jakim pracujecie na rzecz młodego pokolenia. Przekazując wyrazy uznania dla dorobku zawodowego oraz osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej życzę, aby Państwa praca z młodzieżą przyniosła kolejne efekty. Niech urzeczywistnianie nauczycielskiego powołania niech stanowi źródło satysfakcji. Życzę także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Małgorzata Mańka-Szulik

Listopad 2019