2 Październik 2019

Spotkanie z pisarką

Autor: sp18admin. Kategorie: News .

Desktop1
Październik został uznany w naszej szkole miesiącem bibliotek szkolnych.
Z tej okazji zaprosiliśmy w nasze progi wspaniałego gościa – pisarkę Wandę Szymanowską, którą uroczyście powitała Pani dyrektor Anna Rodek – Słowińska.
Autorka z zawodu jest filolożką, nauczycielką języka polskiego, wielbicielką literatury
w każdej postaci. Pani Wanda spotkała się
z uczniami klas I – III. Opowiedziała
o zawodzie pisarki oraz o książkach
z przesłaniem, które napisała dla dzieci: „Tomcio telefoncio” oraz „Ciapek”.

Obie pozycje poruszają bardzo współczesną i istotną tematykę. „Tomcio telefoncio” opowiada
o fonoholiźmie – chorobie, która dotyka coraz więcej dzieci. W dzisiejszym świecie ludzie są zbyt zapatrzeni w telefony i wirtualny świat, by dostrzec to co się dzieje wokół nich. Tomcio to chłopczyk, który zazdrości wszystkim tego, że mają swoje telefony. Też pragnąłby mieć swój własny, dlatego robi wszystko co w jego siłach, aby rodzice choć na moment dali mu się pobawić swoim.

Z kolei „Ciapek”, to historia maleńkiego, bezbronnego pieska, którego chce się przytulić do serca. Zabrany od mamy, potem odtrącony przez dziewczynkę do której trafił, stał się prezentem pod choinką dla bardzo samolubnej osóbki. Jednak jego dobre serduszko zostało nagrodzone przyjacielem, który go ocalił przed zamarznięciem w Sylwestrową noc. Dostał też prawdziwe, odważne imię
i zupełnie nowe życie, przepełnione miłością.Jesteśmy na FacebookuBlog z języka angielskiegoKalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  Administracja

  • Zaloguj się