2 Październik 2019

Spotkanie z pisarką

Autor: sp18admin. Kategorie: News .

Desktop1
Październik został uznany w naszej szkole miesiącem bibliotek szkolnych.
Z tej okazji zaprosiliśmy w nasze progi wspaniałego gościa – pisarkę Wandę Szymanowską, którą uroczyście powitała Pani dyrektor Anna Rodek – Słowińska.
Autorka z zawodu jest filolożką, nauczycielką języka polskiego, wielbicielką literatury
w każdej postaci. Pani Wanda spotkała się
z uczniami klas I – III. Opowiedziała
o zawodzie pisarki oraz o książkach
z przesłaniem, które napisała dla dzieci: „Tomcio telefoncio” oraz „Ciapek”.

Obie pozycje poruszają bardzo współczesną i istotną tematykę. „Tomcio telefoncio” opowiada
o fonoholiźmie – chorobie, która dotyka coraz więcej dzieci. W dzisiejszym świecie ludzie są zbyt zapatrzeni w telefony i wirtualny świat, by dostrzec to co się dzieje wokół nich. Tomcio to chłopczyk, który zazdrości wszystkim tego, że mają swoje telefony. Też pragnąłby mieć swój własny, dlatego robi wszystko co w jego siłach, aby rodzice choć na moment dali mu się pobawić swoim.

Z kolei „Ciapek”, to historia maleńkiego, bezbronnego pieska, którego chce się przytulić do serca. Zabrany od mamy, potem odtrącony przez dziewczynkę do której trafił, stał się prezentem pod choinką dla bardzo samolubnej osóbki. Jednak jego dobre serduszko zostało nagrodzone przyjacielem, który go ocalił przed zamarznięciem w Sylwestrową noc. Dostał też prawdziwe, odważne imię
i zupełnie nowe życie, przepełnione miłością.Pogoda Zabrze z serwisu

Jesteśmy na Facebooku
Blog z języka angielskiegoKalendarz

Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  Administracja

  • Zaloguj się