17 Styczeń 2019

ZABRZE UCZCI PAMIĘĆ ŚP. PAWŁA ADAMOWICZA, PREZYDENTA GDAŃSKA

Autor: sp18admin. Kategorie: News .

image001Prezydent Miasta Zabrze zachęca do tego, aby wspólnie uczcić pamięć tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. W najbliższych dniach będzie kilka okazji, aby złożyć kondolencje i łączyć się myślami z rodziną, bliskimi tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska oraz z mieszkańcami Gdańska.
– Pogrążeni w bólu żegnamy człowieka, który zginął pełniąc służbę na rzecz społeczeństwa. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz padł ofiarą bezprecedensowego aktu przemocy. Zabójstwo samorządowca ukazuje jak mowa nienawiści usypia sumienia i rodzi czyny haniebne. Niech ta ofiara życia obudzi szacunek dla innych i przypomina o odpowiedzialności za słowo, za wspólne dobro – za naszą małą Ojczyznę oraz za nasz kraj
– napisała w Księdze Kondolencyjnej Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik

W sali historycznej Ratusza Miejskiego przy ul. Religi 1 wystawiona jest Księga Kondolencyjna. Można do niej wpisać od dziś do piątku 18 stycznia w godz. 8.00-16.00.

Księga Kondolencyjna będzie także wyłożona w kościele pw. św. Kamila, gdzie w niedzielę o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza.

W związku z żałobą narodową odwołane zostaną wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Wyłączona zostanie także iluminacja świąteczna Ratusza Miejskiego oraz choinki na placu Wolności. Na flagach znajdujących się na budynkach Urzędu Miejskiego oraz jednostek samorządowych zostanie zawieszony żałobny kir.


Ile do wakacji?
Pogoda Zabrze z serwisu

Jesteśmy na Facebooku


Zachęcamy rodziców do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na FB lub drogą mailową: sp18zabrze@wp.pl

Blog z języka angielskiegoKalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  Administracja

  • Zaloguj się