14 Listopad 2018

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

20181114_123054Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami!
Jak go świętowaliśmy?
1. Wszystkie klasy IV-VIII SP i III G spotkały się w bibliotece szkolnej na wspólnym czytaniu w ramach „Godziny z książką”. Dla uczniów klas VI-VIII SP i III G były to jednocześnie eliminacje do szkolnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego Czytania.
2. Trzech najlepiej czytających uczniów – Szymon Bruzi z 3a, Kamil Kulpok z 3b i Bartek Piekarz z 7b – reprezentowało naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego Czytania „ Książka to przyszłość”, który odbył się w Filii nr 17 MBP w Zabrzu. (fot. 1, 2)
3. Klasy IV miały swój konkurs pięknego czytania. Nagrodzeni zostali: Hania Świgoń z 4d, Kinga Krawiec i Kuba Krawczyk z 4a. WSZYSTKIM czytającym GRATULUJEMY!
4. W ramach akcji „Książka wspiera bohatera” zebrano i przekazano organizatorowi – Fundacji Ekologicznej „Arka” – 130 różnych tytułów książek. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą zbiórkę SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! (fot. 3, 4, 5)
5. Przez cały październik w galerii „Nasze pasje” można było podziwiać fotografie naszego ucznia Maćka Kumora i absolwentki Magdy Irli. (fot. 6, 7, 8)
6. Ale to nie wszystko! Zainicjowana została całoroczna akcja „Zrób prezent swojej bibliotece. Podaruj jej NOWA! książkę”. W tej chwili mamy już przygotowanych do wpisania kilkadziesiąt książek z literatury pięknej dla młodzieży i dorosłych. Akcję kontynuujemy – dzielmy się przeczytanymi nowościami! Bo przecież – „KSIĄŻKA ŻYJE…NAPRAWDĘ!”

Ile do wakacji?

Zachęcamy rodziców do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na FB lub drogą mailową: sp18zabrze@wp.pl

Grudzień 2018
« lis